טיול לנפאל ובהוטן לאוהבי צילום

נפאל ובהוטן (בוטאן)
13 יום 11 לילות
16-28.3.15
טיול לאוהבי צילום עם חנוך (נוקי) שגב
http://www.cameraclub.co.il http://noki.picshare.co.il
טיול משולב לנפאל ולבהוטן עם דגש על צילום
נפאל – הממלכה השוכנת בצל הרי ההימאליה ובה ההר הגבוה בעולם – האוורסט. גובלת בסין ובהודו. פתוחה לטיולי תיירים רק משנת 1951. מרכז עולמי לטרקים וטיפוסי הרים. הבירה קטמנדו שבה מקדשים יפים השוכנת בעמק בו שכנו בירותיה הקדומות באקטפור ופטן. העיר פוקרה הידועה כמרכז יציאה לטרקים בהימלטה ושמורות טבע כמו צ'יטוואן מושכות גם הן תיירים רבים.
בהוטן – "ארץ דרקון הרעם". ממלכה בודהיסטית-טיבטית האחרונה מסוגה בעולם השוכנת ביו הפסגות הגבוהות של הרי ההימאליה. הממלכה משלבת מסורות עתיקות יומין עם חדשנות. המשטר הנהוג בה הוא מונרכיה תחוקתית והשפה הנהוגה היא הדזונגקה. שטחה הוא 38,394 ק"מ והאוכלוסיה ב- 700,000 נפש. הממלכה משתדלת להתבודד ולבדל את חייה הדתיים מן העולם הגדול.
———————————————————————————————————————-
יום 1 16.3.15 טיסה ת"א – מומביי – קטמנדו
היום נטוס לקטמנדו דרך מומביי (כפוף לשינויים)
יום 2 17.3.15 קטמנדו
עם נחיתתנו בנמל התעופה הבינלאומי של קטמנדו יקבל את פנינו נציג החברה. נצא מיד העירה לסיור קצר. נבקר בכיכר דורבר (DURBAR) ובמקדש הקופים (SWAYMBHUNATH) – מקדש בודהיסטי ממנו תצפית מצוינת לעיר קטמנדו. במקום סטופה (מבנה מקודש המכיל עפ"י האמונה שרידים מגופו של בודהה או אחד מתלמידיו) העתיקה ביותר (מהמאה ה15 לערך) בעמק קטמנדו. נמשיך למלון לארוחת ערב ולינה.
יום 3 18.3.15 טיול לערים העתיקות של עמק קטמנדו
אחרי ארוחת בוקר נצא לטיול בנבכי ההיסטוריה של נפאל. יום של הזדמנויות צילום של מבנים, מקדשים וארכיטקטורה מדהימה. נבקר בערים העתיקות והקדושות וביניהן: פטאן – (PATAN DURBAN SQUARE) שבה הארמון בו שוכנת האלה הילדה המקודשת. מוכרת כאתר מורשת עולמי ע"י אונסקו. בהקטאפור (BHAKTAPUR) – העתיקה ביותר בעמק קטמנדו ואף שימשה כבירת ממלכת נפאל בתקופה מסוימת. נבקר גם במקדש ההינדי הקדוש ביותר בנפאל – מקדש פאשופטינאט (PASHUPATINATH), גם הוא אחד מ-7 אתרי מורשת עולמית של אונסקו.
נחזור למלון בקטמנדו לארוחת ערב ולינה.
יום 4 19.3.15 קטמנדו – פוקרה
אחרי ארוחת הבוקר נצא ברכב לפוקרה, העיר המשמשת נקודת יציאה לטרקים באנפורנה (אחד מרכסי ההימלאיה). בדרך נעצור בכפר בנדיפור (BANDIPUR) בו נתרשם ונצלם את אורח החיים הכפרי והמסורתי באיזור זה. נעצור בנקודות תצפית לצילום ההרים. ארוחת ערב ולינה בפוקרה.
יום 5 20.3.15 פוקרה – סרנקוט – כפר טיבטי – מפלי דייויס
הבוקר נשכים קום ונצא להנות ולצלם אחת הזריחות המרהיבות בנפאל בסרנקוט. (SARANKOT)נטייל מסביב לאגם ונטפס לסטופה מעליו. בדרכנו נבקר במערות, מפלי מיים ועוד. ביקור מיוחד במחנה פליטים טיבטים. ארוחת ערב ולינה בפוקרה.
יום 6 21.3.15 פוקרה – שמורת הטבע צ'יטוואן (CHITWAN)
אחרי ארוחת בוקר נצא לכיוון שמורת הטבע צ'יטוואן. אחת השמורות המרשימות בנפאל.
מנוחה במלון ויציאה לסיור במיתקן גידול וריפוי פילים. אחרי ארוחת הערב נצפה במופע פולקלור של תושבי האזור. לינה.
יום 7 22.3.15 סיור בצ'יטוואן, מאנוקאמאנה – קטמנדו
השכם בבוקר נצא לחוויה צילומית ומהנה – ספארי פילים בג'ונגל. נרכב על חיות הענק בכיסאות עץ מהם נצפה מקרוב בחיי היער המסעירים. נראה קרנפים, צבאים, פילים ועם קצת מזל – אחד מ-80 הנמרים שבשמורה.
לאחר מכן נצא בשיט על קאנו בנהר הראפטי שבו נצפה מקרוב בתנינים (אוכלי דגים ולא בשר!….) וציפורים רבות.
אחה"צ נצא בחזרה לקטמנדו. בדרכנו נבקר במאנוקאמאנה – – מקדשה של האלה ההינדו בהגוואטי אשר על פי האמונה ממלאה את משאלות המבקרים במקדשה.
ארוחת ערב ולינה בקטמנדו.

יום 8 23.3.15 קטמנדו – פארו (בהוטן)
נצא לנמל התעופה בקטמנדו לטיסה לפארו. קבלת פנים ע"י נציג החברה בנמל התעופה בפארו. נצא לסיור ביר ונבקר במוזיאון הלאומי המציג את אוצרות בהוטן והשוכן במגדל שמירה של מבצר פארו (PARO DZONG). נמשיך ונבקר במקדש העתיק של (BHUTAN KYICHU LHAKHANG) שנבנה ע" המלך הטיבטי סונגסנג גונפו (SONGSANG GOENPO ) במאה השביעית. בערב נבקר בחווה מקומית.
ארוחת ערב ולינה.
יום 9 24.3.15 פארו – מקדש טקצנג – טימפו
הבוקר נצא למנזר טקצנג (TAKTSANG MONASTERY) השוכן על צוק בגובה 800 מטר מעל עמק פארו – אחת מתצפיות הצילום המיוחדות בבהוטן. אחר הצהרים נבקר במצודה דרוקגיל (DRUKGYEL DZONG ) שנבנתה בשנת 1646 לכבוד נצחונה של ממלכת בהוטן על הפלישה הטיבטית. נסיים את היום בביקור במנזר דונגצה (DUNGTSE MONASTERY) שנבנה בשנת 1421. המסלול הסובב את עמק פארו יזמן לנו הרבה הזדמנויות צילום.
ארוחת ערב ולינה בטימפו.

יום 10 25.3.15 טימפו
אחרי ארוחת בוקר נצא לטימפו – בירתה והמרכז התרבותי של בהוטן. נבקר באתרי העיר: הסופה שנבנתה לכבוד המלך ה-3 של בהוטן, מנזר צ'גנקה (CHANGANKA MONASTERY) מהמאה ה15. נמשיך לביקור בפסל בודהה (SHAKYIMUNI BUDDHA) מן הגדולים בעולם – כ160 מטר גובהו. ביקור במנזר צילוקה (ZILUKHA NUNNERY) אחד ממנזרי הנזירות הבודדים שעדיין קיימים. נסיים בביקור וצילום השוק הנהר המתקיים בסוף השבוע.
נסיעה למלון לארוחת ערב ולינה.
יום 11 26.3.15 טימפו – מעבר דוצ'ולה – פונקה
יום של נופים לאוהבי הצילום. נצא מטימפו למעבר ההרים דוצ'ולה בגובה 3115 מטר. אולי המקום המושך מבקרים יותר מכל מקום אחר בבהוטן שבו תצפית של 360 מעלות על הרי ההימלאיה וביניהן גאנגקר – הפסגה הגבוהה בבהוטן. ביקור במצודת פונקה שנבנתה בשנת 1637. נמשיך בדרך המתפתלת בין שדות אורז ובתים כפריים מנזר מיוחד המיועד לנשים בלבד – CHIMI LHAKHANG.
ארוחת ערב ולינה באיזור.
יום 12 27.3.15 פונקה – טאלו – פארו
היום נבלה בפסטיבל טאלו. הזדמנות יוצאת דופן להנות, לצפות ולצלם באחד מהפסטיבלים הצבעוניים המפורסמים של בהוטן – TALO TSECHU.
אחה"צ נחזור לפארו לארוחת ערב ולינה.
יום 13 28.3.15 – פארו – קטמדו – מומביי – תל אביב

הסעה לנמל התעופה פארו לטיסה לקטמנדו ולמומביי (*) ומשם לתל אביב.

המחיר לאדם בחדר זוגי 4,590 דולר (*)
תוספת ליחיד בחדר 480 דולר

תנאי תשלום (**):
• מקדמה בסך 2,000 ₪
• תשלום שני בסך 4,000 ₪ במועד הוצאת כרטיסי הטיסה
• יתרת הסכום תשולם עד 30 יום לפני היציאה

המחיר כולל:
o טיסות (*) הטיסה המוצעת לנפאל אינה סופית וייתכנו שינויים במסלול ובמחיר הטיסה
o טיסות מקומיות נפאל – בהוטן – נפאל
o לינה בנפאל במלונות 5* חצי פנסיון ובבהוטן 4* פנסיון מלא
o העברות וטיולים
o מדריך מקומי דובר אנגלית
o דמי כניסה לאתרים
o מסים מקומיים
o ויזות לנפאל ולבהוטן

המחיר אינו כולל:
 מיסי נמל
 טיפים
 משקאות מכל סוג בארוחות והוצאות אישיות
 כל הוצאה שאינה נזכרת ב"המחיר כולל"

(*) המחיר והתכנית אינם סופיים ועשויים להיות שינויים קלים
(**ראה גם תנאים כלליים ודמי ביטול)

בחזרה מהטיול תערך תחרות תצלומים של משתתפי הטיולים. כל משתתף ישלח אלינו עשרה תצלומים לבחירתו. צוות שופטים יבחר את הראויים לתערוכה ויקבע את שלושה המקומות הראשונים וציוני לשבח. המקומות הראשונים (ובמידת האפשר גם אלו שזכו לציון לשבח) יפורסמו במגזין "עולם הצילום".

לפרטים והרשמה: חנוך (נוקי) שגב, טל. 054-4443666 פקס: 03-5298677
דוא"ל: swissa.agency.israel@gmail.com

הדפס
פורסם בקטגוריית טיולי צילום עם התגים , , , , , , , . קישור קבוע.

הרשם לפרטים נוספים

שמך:

דוא"ל:

טלפון:
השאר כאן את פרטיך ונחזור בהקדם.