שלכת בבית הקברות מונפרנאס, פריס Montparnasse

רובע מונפרנאס היה ביתם של עשרות אמנים כמו הצייר המפורסם פאבלו פיקאסו,  רובם דלפונים מתחילת המאה ועד לשנות ה-20 . זהו הרובע ה-14 בפאריז הנמצא בגדה השמאלית בדרום העיר ובו נמצא בית הקברות, המכונה גם "בית הקברות הדרומי".

סיפורו של בית קברות זה המהווה היום אתר תיירות מבוקש מתחיל בשנת 1824 בה התקיימה בו הלוויה הראשונה. בית הקברות נבנה על שטח של חוות חקלאיות שנקנו ע"י ממשלת צרפת מחוץ לעיר וזאת לאחר שמשנת 1726 נאסרה בניית בתי קרבות בתוך השטח העירוני.

שטחו של בית הקברות מונפרנאס (בצרפתית: Cimetière du Montparnasse) הוא 19 הקטאר ושתולים בו כ-12,000 עצים וצמחים, מה שהופך אותו לפארק המהווה "ריאה ירוקה" בפאריז. הרחוב של בית הקברות הוא rue Edgar Quinet, מקום שוקק חיים. בהמשך השדירה תמצאו שוק אמנים מעניין שמצליח לשמר את האווירה האמנותית של הרובע

פרסומו הרב של בית הקברות מונפרנאס ניתן לו בעיקר בגלל המפורסמים הרבים הקרובים בו ובכללם כמה מן האמנים הבולטים שפעלו ברובע. בין היתר נקברו בו ז'אן פול סארטר, יוג'ין יונסקו, גי דה מופסאן, חיים סוטין, ז'אן-פייר רמפל ועוד רבים.

מספרם הרב של העצים בבית הקברות יוצר בתקופת הסתיו מראה מיוחד במינו של שלכת עירונית. הצבעים המיוחדים – גווני צהוב, חום וכתום של השלכת ושפע העלים המעטרים את המצבות והשבילים לצד צבעי האפור והשחור של המצבות עצמן יוצרים שילוב מעניין ומרשים וכמובן – חגיגה לצלמים.

בביקורי האחרון במקום בחודש נובמבר 2010, ניסיתי להנציח שילוב מיוחד זה במצלמתי.

הדפס
פורסם בקטגוריה בלוג צילום. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צור קשר

שמך:

דוא"ל: